CLASSIC SPÁROVACÍ HMOTA

400 Kč / balení 331 Kč bez DPH
Skladem do 7 dnů

Malta pro spárování a zdivo se zvýšenou přilnavostí a flexibilitou se používá také pro injektáž: slínek ve zdech (nevyztužený a nepřenášející zatížení), slínkové fasádní dlaždice, betonové dlaždice napodobující mimo jiné, cihly, kámen a pískovec, stejně jako sádrové dlaždice připevněné k jakémukoli stabilnímu povrchu a obtížným povrchům, jako jsou dřevotřískové desky, plasty a nerezové kovy. Je odolný vůči povětrnostním podmínkám (mrazuvzdorný a vodotěsný). Lze jej použít uvnitř místností, do příček z cihel, betonu a sádrokartonu, na vnější fasády budov a sloupy v obecné výstavbě. Balení: 7 Kg

Petrstone10

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUŽITÍ
Malta pro spárování a zdivo se zvýšenou přilnavostí a flexibilitou se používá také pro injektáž: slínek ve zdech (nevyztužený a nepřenášející zatížení), slínkové fasádní dlaždice, betonové dlaždice napodobující mimo jiné, cihly, kámen a pískovec, stejně jako sádrové dlaždice připevněné k jakémukoli stabilnímu povrchu a obtížným povrchům, jako jsou dřevotřískové desky, plasty a nerezové kovy. Je odolný vůči povětrnostním podmínkám (mrazuvzdorný a vodotěsný). Lze jej použít uvnitř místností, do příček z cihel, betonu a sádrokartonu, na vnější fasády budov a sloupy v obecné výstavbě.
Perfektní pro injektáž porézního cementu a sádrových obkladů STEGU®.

PŘÍPRAVA PODKLADU
Před injektáží se musíme ujistit, že pojivo slínku nebo dlaždic je suché (2-3 týdny od ukončení montážních prací). Poté odstraňte všechny zbývající a vyčnívající zbytky a také prach a prach ve spojích.

PŘÍPRAVA MALTY:
Malta by měla být míchána po částech do 2 kg v čistém kbelíku pomocí míchadla a několikrát přidána voda.
Míchejte, dokud nevznikne homogenní vlhká hmota (malta musí mít konzistenci vlhkého písku a nesmí se držet ruky, koule z ní se musí po mírném nárazu rozpadnout). Malta by neměla být zpracovávána déle než 10 + 15 minut. práce.

BROUŠENÍ:
Pomocí spáry (vhodné šířky) rovnoměrně zatlačte maltu, pevně ji přitlačte a poté rovnoměrným tahem uhlaďte. Svislé spáry lze zakončit krátkou spárou (malta by se neměla několikrát vyhlazovat, protože existuje možnost lesklého skla). Po důkladném lepení spár lze zbytky malty odstranit štětcem. Během prací a po dobu asi 48 hodin po jejich dokončení musí být zeď chráněna před silným sluncem, deštěm a větrem. Pokud se dlaždice zašpiní, je nepřijatelné čistit fasádu vlhkou houbou nebo hadříkem. Jakékoli květenství není vadou produktu, ale přirozenou věcí, která zmizí až za dva roky.

NÁSTROJE:
Injektáž, plochý nebo zakřivený plechový plech, míchadlo, vědro, rukavice.
(Před zahájením práce musí být nářadí čisté !!!)

DOPORUČENÍ:
Přidání různých množství vody do stejného množství malty může způsobit barevné rozdíly. Příliš mokrá malta, špinavé nástroje mohou způsobit rozkvět a trvalé znečištění fasády. Malta, která během injektáže spadne na podklad, by se neměla používat (negativně to ovlivní vzhled a pevnost spáry).
Nezanechávající malta obsahuje cement a při smíchání s vodou má alkalickou reakci. Chraňte pokožku a oči.
V případě zasažení očí je vypláchněte velkým množstvím vody a v případě zarudnutí vyhledejte lékaře.
Drž se dál od dětí. Nevdechujte prach.

SKLADOVÁNÍ:
Injektážní maltu skladujte v nepoškozeném obalu na suchém místě. Záruční doba je 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.

ÚČINNOST: až 2,5 m2 na balení (účinnost závisí na typu spojovaných prvků a také na šířce a hloubce spáry, např. Slínku se šířkou spáry 10 mm a hloubkou 6 mm - cca 2 m2 / 7 kg malty, vnitřní sádrokarton RODOS - cca 1,5 m2 / 7 kg malty.

BARVY:
- bílá
- krémová
- šedá
- grafitová