Kamenná tapeta London 60x30x0,2-0,4 cm

Tip
1 190 Kč / m2 983 Kč bez DPH
Skladem do 7 dnů

Na tapetě dominuje šedo stříbrná barva. Lehká, flexibilní kamenná dýha ve formě kamenné tapety.

Petrstone10

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stříbrně šedá dýha je naší další nabídkou z naší bohaté kolekce obkladů stěn a nábytku. K dispozici ve velkém formátu 60x30 cm. Je lehký, pružný, má tloušťku pouze 0,2 cm , takže si ho můžete zkusit nainstalovat sami a ušetřit za realizační firmy. Jeho klíčové výhody jsou uvedeny níže.

Návod na montáž kamenné dýhy:

Stěny a fasády, nábytek, vany a sprchové kouty , dekorace do akvárií, dvířka, úložné prostory, krby, pracovní desky, ale i židle a cokoli jiného, ​​co vás napadne - díky papírově tenké a světlé kamenné dýze zkrášlujeme jakoukoliv prvek nás samotných. S naším krátkým návodem byste neměli mít s montáží tohoto materiálu žádné problémy.


• 1) Příprava nářadí, dýhy a povrchy. Nejprve povrch očistíme a odmastíme, aby lepidlo mohlo celek dokonale překrýt, a poté napenetrujeme vhodným prostředkem podle druhu a savosti podkladu (omítka, beton, sádra apod.). Kamenná dýha je dostatečně tenká, aby ji bylo možné řezat ručními nůžkami nebo elektrickým nářadím. V obou případech je nutná ochrana, proto si musíme připravit ochranu očí, obličeje a rukou proti případným třískám sklolaminátu a prachu.

• 2) Ochrana materiálu před poškozením např. přebytečným lepidlem. V této fázi můžeme použít impregnaci Sopro 704, 705 , takže pokud je nějaká nečistota, půjde ji snadno odstranit.


• 3) Lícování a ořezávání dýhy. Před nalepením zkontrolujeme vámi zvolený vzor, ​​aby po nalepení seděl a vypadal co nejkrásněji. Po vyzkoušení můžeme začít řezat materiál s výše uvedenými bezpečnostními opatřeními, např. pomocí úhlové brusky s kamenným kotoučem. Řezné hrany úlomků zakončete jemnozrnným brusným papírem.


• 4) Lepení a lisování je jedním z nejdůležitějších kroků. Z našich zkušeností doporučujeme jednosložkové montážní lepidlo Den Braven Mamut( lepidlo připravené k použití v kartuši) nebo ve větším balení. Lepidlo se nanese v tenké vrstvě lepicí stěrkou na jednu ze spojovaných ploch a následně se lepený prvek pevně přitlačí - můžete například použít gumový váleček, kterým se zbavíte vzduchových bublin. Okraje dýhy lze dodatečně zajistit páskou, aby vytlačené přebytečné lepidlo nepoškodilo materiál. Nedoporučujeme k instalaci používat cementová lepidla z obavy, že budou mít sníženou přilnavost k tomuto materiálu.


• 5) Spárování a údržba . Podle výsledného efektu, který zvolíme, můžeme položit bezspárovou dýhu - 0,5mm, nebo můžeme použít řídkou spárovací hmotu v barvě dle vlastního výběru. V této fázi prosím chraňte i okraj kamenné dýhy a přebytečnou spáru seberte např. houbičkou. Na závěr nám zbývá poslední krok – údržba. Správná péče nám umožní užívat si krásu povrchové úpravy po mnoho let. Po nabarvení je třeba skvrnu ihned odstranit např. bavlněným hadříkem, bez použití silných prostředků, které mohou přírodní kámen poškodit. V případě silnějších skvrn doporučujeme specializovaný a testovaný prostředek na odstraňování skvrn, nečistot a zabarvení .

Petrstone Specialista na kamenné obklady a dlažby 2

Kdo je Váš specialista?

PETR ZEŤKA
Majitel petrstone.cz, specialista na kamenné obklady a dlažby
 
Už na střední škole jsem pomáhal tátovi na stavbách. Od něj jsem se mimo jiné naučil, že práce se musí dělat precizně, kvalitně. Nejen na pohled, ale aby to bylo provedeno opravdu tak, jak to má být. A tehdy také ve mně vzbudil opravdové nadšení kámen. Na stavbách jsem se setkal s mnoha materiály, ale na kameni se mi líbilo, že působí úplně jinak než cokoliv jiného. Navíc je to materiál, který vydrží navěky. Dnes jsem v kontaktu s kamenem každý den a obchod petrstone.cz funguje už od roku 2014.
 

Za roky zkušeností jsem pro vás vybral ty nejlepší dodavatele skutečně prvotřídních materiálů. V naší nabídce najdete různé druhy hornin jako je žula, mramor, kvarcit, břidlice, vápenec, travertin nebo pískovec. Kromě toho provádíme i kompletní instalace obkladů, dlažeb, parapetů, schodů atd. Proto jsou možné i úpravy na míru.

Jaké jsou výhody přírodního kamene oproti jiným materiálům (keramice či betonu)?
Výrazně delší životnost, pevnost, otěruvzdornost a snazší údržba.
 
Kde je možné přírodní kámen použít?
Je možné ho použít jak venku, tak uvnitř (obývák, kuchyně, koupelna, schody, terasy, chodníky, ploty, fasády, sokly, příjezdové cesty a další).

Potřebujete poradit s výběrem vhodného formátu pro váš projekt? Zavolejte mi: +420 605 590 452

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamenné tapety
Povrchová úprava: Přírodní
Tloušťka (cm): 0,2
Použití: interiér / exteriér
Jakost: I
Rozměr (cm): 60x30
Balení (ks): 1
Balení (m2): 0,18
Hmotnost balení (kg): 0,9