Kamenná tapeta London 60x30x0,2-0,4 cm

Tip
Neohodnoceno
1 190 Kč / m2 983 Kč bez DPH
Skladem do 7 dnů

Na tapetě dominuje šedo stříbrná barva. Lehká, flexibilní kamenná dýha ve formě kamenné tapety.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stříbrně šedá dýha je naší další nabídkou z naší bohaté kolekce obkladů stěn a nábytku. K dispozici ve velkém formátu 60x30 cm. Je lehký, pružný, má tloušťku pouze 0,2 cm , takže si ho můžete zkusit nainstalovat sami a ušetřit za realizační firmy. Jeho klíčové výhody jsou uvedeny níže.

Návod na montáž kamenné dýhy:

Stěny a fasády, nábytek, vany a sprchové kouty , dekorace do akvárií, dvířka, úložné prostory, krby, pracovní desky, ale i židle a cokoli jiného, ​​co vás napadne - díky papírově tenké a světlé kamenné dýze zkrášlujeme jakoukoliv prvek nás samotných. S naším krátkým návodem byste neměli mít s montáží tohoto materiálu žádné problémy.


• 1) Příprava nářadí, dýhy a povrchy. Nejprve povrch očistíme a odmastíme, aby lepidlo mohlo celek dokonale překrýt, a poté napenetrujeme vhodným prostředkem podle druhu a savosti podkladu (omítka, beton, sádra apod.). Kamenná dýha je dostatečně tenká, aby ji bylo možné řezat ručními nůžkami nebo elektrickým nářadím. V obou případech je nutná ochrana, proto si musíme připravit ochranu očí, obličeje a rukou proti případným třískám sklolaminátu a prachu.

• 2) Ochrana materiálu před poškozením např. přebytečným lepidlem. V této fázi můžeme použít impregnaci Sopro 704, 705 , takže pokud je nějaká nečistota, půjde ji snadno odstranit.


• 3) Lícování a ořezávání dýhy. Před nalepením zkontrolujeme vámi zvolený vzor, ​​aby po nalepení seděl a vypadal co nejkrásněji. Po vyzkoušení můžeme začít řezat materiál s výše uvedenými bezpečnostními opatřeními, např. pomocí úhlové brusky s kamenným kotoučem. Řezné hrany úlomků zakončete jemnozrnným brusným papírem.


• 4) Lepení a lisování je jedním z nejdůležitějších kroků. Z našich zkušeností doporučujeme jednosložkové montážní lepidlo Den Braven Mamut( lepidlo připravené k použití v kartuši) nebo ve větším balení. Lepidlo se nanese v tenké vrstvě lepicí stěrkou na jednu ze spojovaných ploch a následně se lepený prvek pevně přitlačí - můžete například použít gumový váleček, kterým se zbavíte vzduchových bublin. Okraje dýhy lze dodatečně zajistit páskou, aby vytlačené přebytečné lepidlo nepoškodilo materiál. Nedoporučujeme k instalaci používat cementová lepidla z obavy, že budou mít sníženou přilnavost k tomuto materiálu.


• 5) Spárování a údržba . Podle výsledného efektu, který zvolíme, můžeme položit bezspárovou dýhu - 0,5mm, nebo můžeme použít řídkou spárovací hmotu v barvě dle vlastního výběru. V této fázi prosím chraňte i okraj kamenné dýhy a přebytečnou spáru seberte např. houbičkou. Na závěr nám zbývá poslední krok – údržba. Správná péče nám umožní užívat si krásu povrchové úpravy po mnoho let. Po nabarvení je třeba skvrnu ihned odstranit např. bavlněným hadříkem, bez použití silných prostředků, které mohou přírodní kámen poškodit. V případě silnějších skvrn doporučujeme specializovaný a testovaný prostředek na odstraňování skvrn, nečistot a zabarvení .

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamenné tapety
Povrchová úprava: Přírodní
Tloušťka (cm): 0,2
Použití: interiér / exteriér
Jakost: I
Rozměr (cm): 60x30
Balení (ks): 1
Balení (m2): 0,18
Hmotnost balení (kg): 0,9