MULTIELASTIK LEPIDLO

Neohodnoceno
480 Kč / balení 397 Kč bez DPH
Skladem do 7 dnů

MULTIELASTIK je suchá lepicí malta určená k lepení interiérových a fasádních dlaždic. Poskytuje vysokou přilnavost a počáteční pevnost. Po vytvrzení získává vodu a mrazuvzdorné vlastnosti. Balení 15Kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

PŘÍPRAVA PODKLADU

Všechny podklady by měly být řádně ochuceny, měly by mít přiměřenou nosnost, pevnou a homogenní strukturu a měly by být rovnoměrné a očištěné od prachu, mastnoty, maziv, separačních prostředků, zbytků barev atd. Nestabilní nátěry a nátěry s nedostatečnou přilnavostí by měly být odstraněny. Vnitřní betonové povrchy musí být nejméně 3 měsíce staré, omítky a cementové potěry - nejméně 4 týdny. Anhydritové potěry je třeba brousit a vysát. Nerovnosti podkladu je třeba vyrovnat pomocí vyrovnávací a vyrovnávací malty. Silně a nerovnoměrně nasákavé povrchy (např. Pórobeton, sádrokarton) a prašné podklady by měly být opatřeny základním nátěrem.

PŘÍPRAVA PRODUKTU

Suchá směs by měla být postupně nalita do nádoby obsahující odpovídající množství čisté a studené vody za stálého míchání ručně nebo mechanicky pomocí pomalu se otáčejícího míchadla, dokud nevznikne homogenní hmota. Odložte na 5 minut. a znovu důkladně promíchejte. Pokud je nutné použít část obalu, měla by být celá suchá směs pečlivě promíchána, protože se komponenty mohou během přepravy oddělit. Vytvrzená hmota by se neměla mísit s vodou nebo s čerstvým materiálem.

APLIKACE

Připravenou maltu naneste na ocelové stěrky a silně přitlačte na podklad tenkou vrstvou. Poté naneste silnější vrstvu malty a přitáhněte ji zubatým okrajem stěrky v úhlu 45-60 k podkladu. Velikost povrchu pokrytého maltou by měla být přizpůsobena možnosti pokládky dlaždic, aby nebyla překročena doba otevřeného zaschnutí lepicí malty. Lze jej ovládat dotykem malty prstem - pokud již nedrží, byla překročena otevřená doba schnutí a malta by měla být odstraněna z podkladu a nanesena nová. Dlaždice jsou lepeny způsobem uvedeným na obalu dlaždic. Před lepením dlaždice nenamáčejte! Rovnoměrně zatlačte dlaždice tak, aby lepicí malta přilnula alespoň na 70% povrchu dlaždice. Měly by být umístěny velmi velké dlaždice aby malta přilnula alespoň k 90% povrchu dlaždice. Lepicí malta by měla být také nanášena na celou plochu zadní strany dlaždice, v tenké vrstvě stejné tloušťky, pokrývající všechny profily. Šířka spár závisí na typu dlaždic. Před vytvrzením malty odstraňte zbytky spár. Fasády vystavené dešti musí být chráněny před deštěm až do impregnace a možného nasměrování.

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Lepidlo by mělo být skladováno v původně uzavřeném obalu v suché místnosti po dobu 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.

VYDATNOST:

až 5 m2 z balení

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení