ANDEZIT ŠEDÝ - Formátovaná dlažba

Novinka Tip
Neohodnoceno
1 290 Kč / m2 1 066 Kč bez DPH
Skladem do 7 dnů

Andezit je přesně řezaná dlažba z přírodního kamene v šedé barvě, řezaný ze všech 4 stran. Materiál, který si naši klienti často vybírají díky svému nezaměnitelnému vzhledu. Mohou být uspořádány jako dekorativní materiál pro chodníky, příjezdové cesty, terasy atd. Přirozená povrchová úprava odráží syrovou a krásnou povahu kamene. V závislosti na aplikaci vhodné impregnace můžete také dosáhnout efektu vylepšení barev, účinku mokrého kamene nebo bez změny barvy, důkladně upevnit kámen proti nečistotám. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kvalitní materiál, který ani po letech neztrácí svoje kouzlo. Jako vyvřelá hornina je vysoce odolný proti vnějším vlivům jako jsou, nečistoty, prach, špína a kyselé deště.

Andezit je výlevná magmatická hornina s častými porfyrickými vyrostlicemi minerálů. Název horniny je odvozen od pohoří Andy, kde se často vyskytuje. Andezitové lávy eruptují s teplotou 900 až 1100 °C, jejich erupce jsou často explozivní.

Jeho hlubinným ekvivalentem je diorit, do jehož skupiny je řazen. Mezi hypoabysální a subvulkanické ekvivalenty patří dioritové porfyry a lamprofyry - kersantit a spesartit. Předterciérní andezity jsou označovány jako paleoandezit, dříve též porfyrit.

Kamenné obklady, také vyrobené z břidlice, jsou ideální pro podlahové vytápění. Díky možnosti akumulace je skvělým řešením pro podlahové vytápění. Dlouho po vypnutí topení se podlaha bude udržovat v teple a postupně ji odvádět. V nabídce našich velkoobchodníků s přírodním kamenem najdete široký výběr břidlicových obkladů v různých formátech a úpravách. Přírodní kámen ve formě dlaždic se stal tak populárním dokončovacím materiálem, že cena za metr čtvereční se stala srovnatelnou s cenou keramických obkladů nebo kameninových dlaždic.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obklady a dlažby
Druh kamene: Andezit
Povrchová úprava: Přírodní/štípaný
Tloušťka (cm): 3-5
Použití: exteriér
Jakost: 1
Balení na paletě (m2): 20
Hmotnost balení (kg): 50
Balení (m2): 1